Księgowość

Kompleksowa opieka w zakresie rachunkowości i podatków.

czytaj więcej »

Kadry i płace

Kompleksowa opieka w zakresie rozliczeń pracowniczych.

czytaj więcej »

Wirtualny sekretariat

W naszej ofercie znajdziesz usługi związane z prowadzeniem wirtualnego sekretariatu.

czytaj więcej »


Szczegóły oferty u naszych konsultantów pod telefonem 58 350 99 20


Oferta

księgowość

Zapewniamy kompleksową obsługę księgową. Obsługujemy tylko podmioty na pełnej księgowości. Robimy wszystko co do księgowego należy. Nie dajemy gratisów (to co konkurencja daje jako gratis u nas jest standardem w ofercie). Naszym celem jest rozwiązać wszystkie problemy Klienta i obsłużyć wszystkie tematy związane z księgowością i podatkami. Zajmujemy się obsługą księgową większych podmiotów.

Pracujemy z uśmiechem - nasz zespół to eksperci i osoby lubiące księgowość.
Z nami problem księgowości nie istnieje – zajmujemy się nim za Ciebie!.kadry i płace

Zapewniamy profesjonalną obsługę kadrowo - płacową. Usługi świadczymy w ramach kompleksowej obsługi księgowej wraz z płacami i kadrami jak również dla firm szukających outsourcingu tylko w zakresie kadr i płac. Robimy wszystko co do działu kadr i płac należy. Naszym celem jest rozwiązać wszystkie problemy Klienta i obsłużyć wszystkie tematy związane ze sprawami pracowniczymi.wirtualny sekretariat

Naszym Klientom oferujemy usługę "wirtualny sekretariat".

Usługa pozwala na rejestrację siedziby Klienta pod naszym adresem, odbiór korespondencji Klienta i przesłanie skanu drogą mailową do Klienta.

Usługa przeznaczona jest wyłącznie dla stałych klientów korzystających z naszych podstawowych usług w zakresie prowadzenia księgowości oraz HR.Rozwiązania dedykowane

Przełamujemy stereotypy związane z zawodem księgowego. W naszej pracy cenimy wszechstronny rozwój wiedzy i umiejętności, możliwość budowania relacji z Klientami oraz podejmowanie ambitnych wyzwań. Dzięki 15 letniemu doświadczeniu w naszej ofercie mamy oprócz codziennego outsourcingu księgowego, profesjonalne usługi dedykowane. Ciągłe doskonalenie, pasja do wykonywanego zawodu pozwalają Nam podejmować nowe wyzwania. Są to tak zwane zadania specjalne, które uwielbiamy i w których się specjalizujemy.analizy due diligence

Analizy due diligence - to proces gruntownej analizy funkcjonowania przedsiębiorstwa, wykorzystywany nie tylko w bieżącej analizie działalności, ale również przy procesie przekształceń własnościowych przedsiębiorstw: prywatyzacji, transakcjach fuzji i przejęciach. Due diligence jest obiektywną analizą stanu przedsiębiorstwa mającego na celu określenie słabych i silnych stron oraz wskazania pól wystąpienia potencjalnych zagrożeń.

audyt kadrowy

Audyt kadrowy - opiera się na dokładnej weryfikacji dokumentacji oraz praktyk leżących u podstaw polityki personalnej firmy.


Proponujemy weryfikację dokumentacji kadrowo - płacowej, w szczególności w zakresie:

 • prowadzonej ewidencji czasu pracy (np. analiza przestrzegania regulaminu pracy, przepisów Kodeksu pracy, informacji o podstawowych warunkach zatrudnienia, etc.),
 • dokumentacji personalnej, w szczególności pod względem zgodności z obowiązującym prawem (umowy o pracę, wystawione świadectwa pracy, szkolenia BHP, etc.),
 • dokumentów i regulacji kadrowych: Regulamin Pracy, Regulamin Wynagradzania, Regulamin ZFŚS, Polityka bezpieczeństwa danych osobowych, Formularze dokumentacji kadrowej (Formularze - Nowy pracownik, Formularze - ZUS),
 • prawidłowości naliczania wysokości wynagrodzeń, w tym między innymi poprawności ustalenia podstaw wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenia zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, wysokości stóp procentowych tych składek, zaliczek na podatek dochodowy, podstaw wymiaru zasiłków i prawidłowości rozliczania wypłaconych świadczeń w dokumentach rozliczeniowych, podstaw urlopowych, etc.,
 • prawidłowości rozliczania umów cywilnoprawnych.

szczegóły »


audyt podatkowy

Masz wątpliwości co do stosowanych rozwiązań podatkowych? A może, „dla świętego spokoju” chcesz się upewnić czy Twój księgowy prawidłowo interpretuje ustawodawstwo podatkowe? Skorzystaj z audytu podatkowego – szybko, sprawnie i profesjonalnie zweryfikujemy Twoje księgi pod względem podatkowym, wskażemy obszary zagrożeń, zaproponujemy rozwiązania ewentualnych problemów.

Audyt podatkowy polega na okresowym badaniu prawidłowości ustalania przedmiotu i podstawy opodatkowania oraz prawidłowości klasyfikacji zdarzeń gospodarczych w aspekcie przepisów podatkowych, co w razie wykrycia ewentualnych nieprawidłowości pozwoli uniknąć sankcji ze strony organów kontroli skarbowej.

W ramach audytu podatkowego zweryfikujemy prawidłowość ustalenia zobowiązań podatkowych i opłat na rzecz budżetu państwa.

szczegóły »

pogotowie księgowe

Ideą tej usługi jest wsparcie przedsiębiorstw w sytuacjach awaryjnych, gdy główny księgowy, specjalista ds. kadr i płac lub biuro rachunkowe z jakichkolwiek przyczyn nie są w stanie pełnić swoich obowiązków.

Do najczęstszych sytuacji, w których firmy korzystają z naszej pomocy zalicza się:

 • brak odpowiedniej kadry z uwagi na rotację lub zdarzenia losowe,
 • awarię systemów księgowych lub kadrowych stosowanych przez użytkowników,
 • wystąpienie problemów księgowych, podatkowych lub kadrowo-płacowych w trakcie wdrażania systemu informatycznego,
 • istnienie problemów merytorycznych w związku z pojawiającymi się nieprawidłowościami przy prowadzeniu ksiąg rachunkowych, podatkowych lub spraw kadrowo-płacowych a także przy otwieraniu lub zamykaniu ksiąg,
 • potrzebę zaprojektowania modelu obsługi księgowej lub płacowo-kadrowej z wykorzystaniem narzędzi informatycznych,
 • nadzór merytoryczny wdrożenia nowego systemu księgowego w przedsiębiorstwie Klienta.

szczegóły »
O Fidus

Jesteśmy młodym, pozytywnie nastawionym do życia zespołem pasjonatów księgowości i pysznej kawy. Łączymy pracę z pasją. Nasz zespół to kadra uśmiechniętych, młodych ludzi, będących jednocześnie wysoko wykwalifikowanymi i doświadczonymi ekspertami. Naszym głównym przesłaniem jest rozwiązywanie problemów Klienta (a nie ich generowanie). Zajmujemy się księgowością od 15 lat i dzielimy się z naszymi Klientami całym naszym doświadczeniem.

Historia naszej firmy to już kawałek czasu wypełniony wieloma ciekawymi doświadczeniami. Od początku działalności stawialiśmy na ludzi i prowadzenie biura rachunkowego otwartego na relacje z Klientem.

Jeżeli chcesz poznać więcej informacji o nas, o tym co i jak robimy, zapraszamy Cię na filiżankę pysznej kawy. Dowiesz się wiele ciekawostek i otrzymasz ofertę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb biznesowych.
klienci

Kontakt

Fidus Finanse Sp. z o. o.

81-061 Gdynia, ul. Hutnicza 42
Tel.: (058) 350 99 20
e-mail: biuro@fidus.pl


Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 14:00Współpraca

Zapraszamy do współpracy księgowych prowadzących działalność gospodarczą - pozytywne, profesjonalne osoby otwarte na pracę w zgranym zespole księgowym. Oferujemy dobre warunki i narzędzia pracy, w tym świetną opiekę w zakresie IT, elastyczne zasady współpracy, bieżące wspólne rozwiązywanie casusów podatkowo - księgowych, wsparcie i konsultacje w szeroko rozumianej dziedzinie rachunkowości.

Jesteś zainteresowany (a) - zadzwoń, napisz, umów się z nami na niezobowiązujące wstępne spotkanie.

^